1399/10/24

حضور دکترمهدی محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور درآیین رونمایی از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی

مراسم رونمایی از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی با حضور دکتر مهدی محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور، در روزچهارشنبه مورخ ۲۴/۱۰/۹۹ طی مراسمی با حضور آقایان مهدی محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مهدی قلعه نویی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی گردید.
دکترمهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران بیش از۴۰ سال است پذیرای میلیونها تبعه خارجی بویژه اتباع افغانستانی می باشد، علیرغم وجود مسائل ومشکلات و ناامنی های سالهای اولیه انقلاب و هچنین تحریم های ظالمانه آمریکا، کشور جمهوری اسلامی ایران سخاوتمندانه از اتباع افغانستانی پذیرایی نموده است .
وزرات کشور؛ به عنوان مسئول هماهنگی و سیاستگذاری در حوزه اتباع و مهاجرین خارجی، آیین نامه حمایت از نخبگان، متخصصان و کارآفرینان را در کمیسیون ویژه تصویب و جهت اجرا به دستگاه ها ذیربط ابلاغ نموده است.
در قالب این شیوه نامه اقامت بلند مدت تا دائم به اتباع دارای شرایط لازم در قالب شیوه نامه مذکور داده       می شود، در قالب این کمیسیون، تسهیلات شهروندی متنوعی از جمله: اشتغال، استملاک، دریافت گواهینامه رانندگی و غیره برای مشمولان در نظر گرفته شده است.
وی افزود: پس از ابلاغ شیوه نامه تاکنون تعداد۷۰ پرونده مربوط نخبگان و کارآفرینان به کمیسیون ارسال و تعداد ۳۰ پرونده نیز به تصویب رسیده و جهت صدور مدرک اقامت ویژه به ناجا ارسال گردیده است. لازم بذکر است که این مهاجران علاوه بر اینکه می توانند برای جمهوری اسلامی مفید و مایه افتخار باشند، می توانند برای کشور خود نیز منشأ اثر باشند. به عنوان نمونه امسال بعد ۳۰ سال جایزه نانسن به یک خانم افغانستانی ساکن در ایران اختصاص یافت که این موضوع افتخاری است برای هر دو ملت ایران و افغانستان است.
محمودی خاطرنشان نمود : انشالله اقدامات این کمیسیون در اعطای اقامت و تسهیلات به متخصصان و کار آفرینان خارجی و حمایت از آنها گامی در راستای توسعه و پیشرفت دو کشور و همگرایی هر چه بیشتر آنها خواهد بود.

گالری تصاویر


شناسه خبر : 2291
امتیاز شما برای این خبر:

مهم ترین عناوین